در سال 1356 موسسه خیریه ای به نام انجمن خیریه ولی عصر با همت جمع چند نفره ای از جوانان پرشور شهر که ( دوست و همکلاس دبیرستانی بودند) و با جلب پشتیبانی و همراهی تعدادی از روحانیون و معتمدین محلی به ویژه مرحوم آیت اله جبل عاملی تاسیس گردید.

در اساسنامه این انجمن دو هدف مشخص گردیده است:

1-کمک به ایتام و مستمندان ، که در قالب دفتری به نام موسسه کمک به ایتام و مستمندان فعالیت میکند و ماهانه به تعداد قابل توجهی از خانوارهای مستمند ، کمک های نقدی و جنسی ارائه می نماید.

2-ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی و تشخیصی به افراد کم توان و نیازمند ، با کیفیت مناسب و با تعرفه های ارزان تر از تعرفه های بخش خصوصی و آزاد این فعالیت در قالب تاسیس درمانگاه خیریه ولی عصر سالهای مدیدی است که در حال انجام می باشد.

فعالیت درمانگاه خیریه ولی عصر ابتدا در سال 1371 در منزل چند اتاقه ای که یکی از خیرین شهر به نام حاج عبدالغفار حاج هاشمی در اختیار آن قرار دارد ، با حضور تعدادی پزشک آغاز گردید .

در سال 1372 زمینی به مساحت 7500 متر مربع توسط فرد خیری به نام حاج سید محمد گلستانه در اختیار این موسسه قرار گرفت و با کمک خیرین محترم عملیات ساختمانی جهت احداث درمانگاه کنونی بر روی آن آغاز گردید و در سال 1385 پایان یافت.

همزمان با شروع فعالیت شبانه روزی درمانگاه در ساختمان جدید ، خدمات درمانگاه نیز توسعه یافت و سال به سال رو به فزونی نهاد .

در حال حاضر در ساختمان اصلی (ساختمان شماره 1) که در دو طبقه با مساحت جمعا 3600 متر مربع احداث گردیده خدمات زیر به بیماران ارائه میگردد:

1-طبقه همکف شامل 13 باب اتاق استقرار پزشک در تخصص های قلب و عروق ، داخلی ، جراحی ، چشم ، اطفال ، زنان و زایمان ، غدد ، مغز و اعصاب ، اعصاب و روان ، پوست ومو ، ارولوژی ، ارتوپدی ، طب فیزیکی و توان بخشی ، طب اجتماعی  و پیشگیری ، گوش و حلق و بینی ، پزشک عمومی و دیابت میباشد . علاوه بر این داروخانه، عینک سازی ، تزریقات ، ادیومتری ، اکو، تست ورزش ، اسپیرومتری، (نوار ریه ) نوارقلب ، نوار مغز ، مشاور تغذیه ، امور مالی و اداری و پذیرش نیز در این طبقه قرار دارد.

2-طبقه پایین شامل خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی زیر است :

فیزیوتراپی، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، سونوگرافی ، OPG ، آندوسکوپی و دندانپزشکی . علاوه بر اینها موتورخانه و رختشویخانه نیز در این طبقه واقع است.

ساختمان شماره 2 در 3 طبقه جمعا به مساحت 420 متر مربع در سال 1391 به بهره برداری رسیده . در طبقه همکف آن خدمات زیر به بیماران ارائه میشود:

کاردرمانی، گفتار درمانی، ارتوپد فنی ، مشاوره کودک و مشاوره اجتماعی . در طبقه سوم ساختمان ، کارگاه ارتوپدی فنی و در زیر زمین سالن اجتماعات و نمازخانه  قرار دارد.

ساختمان شماره 3

در اواخر سال 1392 بنا به تصمیم هیات امنا بر توسعه ساختمان درمانگاه، هیات مدیره اقدام به اخذ پروانه ساختمان جدیدی در پنج طبقه در قسمت شمال شرقی زمین درمانگاه نمود و در سال 1393 با کمک خیرین عملیات ساختمانی آن شروع شد. لازم به ذکر است در سال های 1381 و 1391 دو قطعه زمین مجزا به مساحت های 75/447 و 5/442 متر مربع در شمال شرقی زمین درمانگاه خریداری و به آن منضم گردید و ساختمان شماره 3 جمعا به مساحت 3800 مترمربع بر روی آن بنا گردید.

در حال حاضر سفت کاری 5 طبقه به اتمام رسیده و عملیات نازک کاری طبقات زیر زمین و همکف نیز رو به اتمام است که انشاله در آینده نزدیک بهره برداری خواهد شد.

تجربه ما

سابقه کار- 40سال
پزشکان متخصص و کادرمجرب
جوابدهی آنلاین

اعضاء هئیت مدیره درمانگاه ولیعصر(عج)

 • منصور قپانی
 • مهدی ثنایی
 • عزت اله صادقیان
 • ایرج قپانی
 • مهدی حاج حیدری
 • نوراله جبل عاملی
 • منصور کندری
 • سیف اله سنایی
 • مهدی قپاندار
 • محمد هاشم بوذری

اعضاء هئیت امناء درمانگاه ولیعصر(عج)

 • محمود حاج هاشمی
 • فتح اله طالبی
 • محسن گلستانه
 • علی مختاری
 • محمد حاج حیدری

منشور اخلاقی کارکنان درمانگاه شبانه روزی خیریه ولی عصر(عج)

با اعتقاد به قدرت الیزال الهی و با توکل به خدای منان در جهت رضای حق تعالی برای نهادینه کردن ارزشهای الهی انسانی ، توسعه فرهنگ اسالمی تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مناسب به مردم عزیز و مراجعین محترم برای تحقق اهداف متعالی درمانگاه ، منشور اخالقی زیر را پذیرفته و عمل به آن را بر خود الزم و ضروری میدانیم .

 1. انگیزه حضور در درمانگاه را خدمت صادقانه به انسانها از هر قشر و گروه و با هر زبان و قومیت میدانیم.
 2. نظم و انضباط و رعایت ادب و نزاکت در رفتار با مراجعین و همکاران را موجب حفظ کرامت انسانی دانسته و سرلوحه فعالیتهای خود قرار میدهیم .
 3. پوشش مناسب با فرهنگ و موازین اسالمی و برخورداری از آراستگی و انضباط را موجب عزت نفس ، احترام و نشاط در همکاران و مراجعین میدانیم.
 4. در هر شرایطی سه اصل خوشروئی ، خوشگوئی و خوش خوئی را بعنوان زیباترین روش تکریم مراجعین میدانیم.
 5. صبر، بردباری ، متانت و تحمل نامالیمات در رسیدگی به نیازهای مراجعین را توفیق الهی و مسئولیت خطیر و افتخار آمیز میدانیم.
 6. ما در محضر خدا هستیم و بدون نظارت مسئولین مافوق نیز به نحو شایسته وظیفه خود را در قبال مراجعین انجام میدهیم .
 7. پاسخگوئی مشتاقانه ، اطالع رسانی دقیق و راهنمائی مناسب در امور درمان را وظیفه خود میدانیم .
 8. رازداری ، پرده پوشی و حفظ اسرار بیماران ، همکاران و درمانگاه را وظیقه اخالقی و قانونی خود میدانیم.
 9. رعایت صرفه جوئی ، پرهیز از اصراف و بهره گیری صحیح از اموال و امکانات درمانگاه را از اصول کار خود میدانیم.
 10. تالش مستمر در ارتقاء دانش و مهارت شغلی از اصول اساسی و حیثیت حرفه ای ما میباشد.
 11. در جهت ایجاد محیطی سالم همراه با آرامش از هر اقدامی که صمیمیت و اعتماد کارکنان و مراجعین را تضعیف نماید پرهیز مینماییم.
 12. برای ارائه خدمات مطلوب تر از نظرات و پیشنهادات و انتقادات بیماران و مراجعین استقبال مینماییم.
 13. معیار ارزش خود را میزان تعهد به اجرای مفاد منشور اخلاقی درمانگاه میدانیم.

بیمه های طرف قرارداد